YÖNETİM KURULU

Abdullah Akça

Abdullah AKÇA

Bugün faaliyet gösterdiği alanların en iddialı ve kapsamlı topluluğu olan Akça Şirketler Topluluğu'nun kurucusu ve gruba bağlı tüm şirketlerin Fahri Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdullah AKÇA; 1937 Denizli - Acıpayam Hisar köyü doğumludur. Yaşamını ilklere adayan Abdullah AKÇA, genç yaşta köyüne elektriği getiren ilk kişidir. 1970 yılında ailesi ile birlikte Denizli'ye göç ederek Denizli’de inşaat sektöründe ilklere imza atmıştır. Denizli'ye ilk yıkanmış kum tesisini ve hazır beton santralini kazandıran Abdullah AKÇA, AKÇA Şirketler Topluluğu'nun arkasındaki beyindir. Abdullah Akça’nın şirketin temeline koyduğu ilkeler, şirketin kurumsallaşmasını sağlamıştır. Çağın gereklerine uyarak, adım attığı her alanda ve anlamda zamanın bir adım önünde ilerleyen Akça Şirketler Topluluğunun kurucusu Abdullah AKÇA; gurur kaynağımızdır.

Neslihan Akça

Neslihan AKÇA

Abdullah AKÇA'nın eşi ve gruba bağlı tüm şirketlerin Fahri Yönetim Kurulu Başkanı olan Neslihan AKÇA; 1937 Denizli - Acıpayam Hisar köyü doğumludur. Denizli'de "Hanım Ağa" lakabıyla tanınır. Kendine has tavrı ve samimi yaklaşımları ile takdir toplayan Hanım Ağa halkın gözünde ve gönlünde hak ettiği sevgi ve saygıyı kazanmıştır. Özünü ve kültürünü, ne konumda olursa olsun hiç kaybetmeyen bugünün AKÇA Şirketler Topluluğu'nda büyük emeği olan Neslihan AKÇA, Anadolu kadınının en güzel örneğidir. Her zaman eşinin yanında olan hanım ağa; çalışkanlığı, dürüstlüğü ve sabrıyla Anadolu Kadını'nın neleri başarabileceğini bir kez daha ispatlamıştır.

Yönetim kurulu

Şakir Akça

Şakir AKÇA

Abdullah ve Neslihan Akça çiftinin sekiz çocuğundan en büyüğü olan Şakir Akça; 1955 Denizli - Acıpayam Hisar Köyü doğumludur. İlkokul mezunu evli ve dört çocuk babasıdır. Yoğun iş hayatı ve aile sorumlulukları nedeniyle öğrenimine devam edememiştir. İş hayatına ailesinin Denizli’ ye göç etmesiyle birlikte, kürekle kum eleme ve yükleme işlerini yaparak başlamıştır.
Şu anda; Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeliğine devam etmektedir.

Ali Akça

Ali AKÇA

Abdullah ve Neslihan Akça çiftinin sekiz çocuğundan dördüncüsü olarak dünyaya gelen Ali AKÇA; 1962 Denizli - Acıpayam Hisar köyü doğumludur. İlkokul mezunu olan Ali AKÇA ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirmiştir. Evli ve beş çocuk sahibi olan Ali AKÇA iş hayatına ailesinin Denizli’ ye göç etmesiyle birlikte,kürekle kum eleme ve yükleme işlerini yaparak başlamıştır.
Şu anda; Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanlığına devam etmektedir.

Hüseyin Akça

Hüseyin AKÇA

Abdullah ve Neslihan Akça çiftinin sekiz çocuğundan beşincisi olarak dünyaya gelen Hüseyin AKÇA; 1964 Denizli - Acıpayam Hisar köyü doğumludur. İlkokul mezunu olan Hüseyin AKÇA, evli ve dört çocuk sahibidir.İş hayatına ailesinin Denizli’ ye göç etmesiyle birlikte, kürekle kum eleme ve yükleme işlerini yaparak başlamıştır.
Şu anda; Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeliğine devam etmektedir.

Erol Akça

Erol AKÇA

Abdullah ve Neslihan Akça çiftinin sekiz çocuğundan altıncısı olarak dünyaya gelen Erol AKÇA; 1965 Denizli - Acıpayam Hisar köyü doğumludur. Lise mezunu olan Erol AKÇA, evli ve beş çocuk sahibidir. İş hayatına ailesinin Denizli’ ye göç etmesiyle birlikte, kürekle kum eleme ve yükleme işlerini yaparak başlamıştır.
Şu anda; Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeliğine devam etmektedir.

Semra Akça Acar

Semra AKÇA ACAR

Abdullah ve Neslihan Akça çiftinin sekiz çocuğundan en küçüğü olan Semra AKÇA ACAR; 1968 Denizli - Acıpayam Hisar köyü doğumludur.Denizli Ticaret Meslek Lisesi mezunu olan Semra AKÇA ACAR; Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencisidir. Evli ve üç çocuk sahibi olan Semra AKÇA ACAR iş hayatına ailesinin Denizli’ye göç etmesiyle birlikte, şirketin muhasebe işlerini yaparak başlamıştır.
Şu anda; Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına devam etmektedir.


AKÇA HAZIR BETON SAN.VE TİC.A.Ş.   Hacıkaplanlar Mah. 740 Sok. No: 2 20150 DENİZLİ / TÜRKİYE   Tel: +90 (258) 242 71 90   Faks: +90 (258) 242 71 97  -  Copyright © 2013